Jak prát potah matrace

Správnou péčí můžete prodloužit životnost matrace až o několik let. V opačném případě může matrace ztrácet určité vlastnosti. Třeba právě ty, kvůli kterým jste si ji vybrali. Pravidelným čištěním můžete omezit vznik alergií na prach a roztoče. 

Jak tedy prát a starat se o matrace? 

Praní celé matrace asi možné nebude, to vzhledem k její velikosti. Předpokládáme tak, že kromě prostěradla je na matraci potah. Potahy matrací zabraňují množení parazitů, chrání samotnou matraci před ušpiněním a skvěle absorbuje vlhkost.

Potahy bývají často snímatelné. Ideálně by jste měli prát potah minimálně jednou za půl roku. Při praní potahu berte v potaz z jakého materiálu je vyrobený. Obecně se však dá říct, že ideální teplota pro praní potahu je 60 °C. Tato teplota spolehlivě ničí roztoče

Kromě pračky, využijete také přírodu. Nechte potahy vymrznout a v létě je vystavte na sluníčko. 

Nesnímatelné potahy 

Pokud máte matraci, na které je nesnímatelný potah. Používejte pro odstranění skvrn vlhký hadřík s neutrálním mýdlem. Důležité je matraci nepromáčet. Po očištění nechte řádně vyschnou. Nejlépe venku na slunci.

Další typy

Otáčejte matraci - snažte se matrace otáčet, třeba při každé změně prostěradla. Zajistíte tak její rovnoměrné opotřebení. Umožníte také odpaření vlhkosti. 

Schnutí - pokud je to možné pro váš potah, využijte sušičku. U dělitelného potahu zkuste sušit každou část zvlášť, zabere to daleko méně času než sušení celého potahu. 

Chránič matrace - pokud chcete svou matraci mít dokonale funkční a prodloužit její životnost. Vyzkoušejte chránič matrace. Oceníte ho zejména, pokud nemáte snímatelný potah. Mimo jiné chrání matraci proti všem vlivům a má masážní funkci. 

V případě dotazů nás kontaktujte na +420 736 783 686, nebo pomocí KONTAKTNÍHO FORMULÁŘE

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
Pro anonymní měření návštěvnosti používáme cookies podle našich podmínek soukromí : https://www.vipmatrace.cz/podminky-ochrany-osobnich-udaju/