Slovník výběru matrace

Našim cílem je zjednodušit váš nákup a šetřit tak váš čas. Při výběru matrace narazíte na množství pojmů. Některé z nich však nejsou zcela jasné. Zejména někomu, kdo vybírá matraci poprvé. Připravili jsme pro vás tedy několik základních informaci, které pojmy vysvětlují a usnadní váš nákup. 

Materiály matrací

V naší nabídce jsou desítky matrací. Díky moderním technologiím je na trhu velké množství materiálů, které mají odlišné vlastnosti. Jedna je však na VIPmatrace spojuji. Špičková kvalita.

PUR pěna

Matrace z PUR pěny jsou vyrobené z měkké lehčené polyuretanové pěny. Výhodou PUR pěny je, že se snadno kombinuje s ostatními druhy pěn jako studená, lína pěna. Pro zvýšení kvality se často kombinuje s dalšími materiály, nejčastěji kokosové vlákno. Matrace z PUR pěny patří mezi levné matrace. Materiál je však velmi kvalitní a má vysokou prodyšnost, zdravotní nezávadnost a nízkou hmotnost.

Studená pěna

Studená pěna je označována jako COOLFLEX® pěna. Její výroba je podobná PUR pěně. Hlavní rozdíl je však vysoká pružnost a především prodyšnost. Tento unikátní materiál vyniká svou tvarovou stálostí a výrazně delší životností. Všechny tyto ušlechtilé vlastnosti studené pěny jsou využity pro výrobu vysoce kvalitních matrací.

Líná pěna

Líná neboli paměťová pěna, označována jako VISCOFOAM®. Jedná se o materiál s proměnnou tuhostí. Mění se v závislosti na působení tepla a tlaku lidského těla. Při kontaktu s tělem vyzařující teplo měkne a zvolna ustupuje. Tato revoluční vlastnost líné pěny zajišťuje optimální podporu těla v celé své délce, zejména pro páteř. Tento druh zdravých matrací je vhodný zejména pro osoby, které chtějí zásadně zlepšit kvalitu a hloubku svého spánku, nebo trpící bolestí krční páteře, a kloubů.

PĚNA xdura

Novinkou v České republice, kterou zavádí firma Purtex na trh je revoluční pěnový materiál xdura, ideální pro výrobu velmi houževnatých a odolných matrací. Xdura je pěna, která splňuje všechny náročné požadavky na vlastnosti moderního matracového jádra. Její mimořádné vlastnosti jsou:

  • Vysoká živodnot - pěna je dlouhodově tvarově stabilní, vysoá zátěž užívání nezmění její vlastnosti a ztráta výšky matrace je minimální
  • Houževnatost - xdura je prakticky nezničitelná, odolná proti natrhnutí a roztržení
  • Pórovitost - velké množství pórů podporuje elasticitu, měkost a zároveň prodyšnost tohoto výjmečného materiálu

Pěna GREENFIRST

Materiál označován jako GREENFIRST® je unikátní přírodní relaxační ošetření matrací. Jedná se o směs esenciálních olejů citrónů, eucalyptu a levandule pro všechny textilie. Tento materiál má unikátní vlastnosti v boji proti škůdcům. Jedná se o přírodní ošetření, které svým složením zabraňuje výskytu roztočů a napomáhá i v odpuzování komárů. Pro GREENFIRST® jsou použité účinné látky pouze přírodního charakteru. Bez použití škodlivých chemikálií.

Antidekubitní matrace

Tyto matrace jsou vhodné pro dlouhodobě ležící uživatele. Díky unikátnímu tvaru a struktuře nadlehčují nejvíce zatěžovaná místa - bederní oblast, oblast lopatek a sedacích kostí). Jsou vhodné pro ty, kteří již proleženinami trpí. Zejména se však doporučují jako prevence proti nim. Pomocí vhodné matrace lze předcházet až 90 % proleženin

Věříme, že vám poskytnuté informace byly k užitku. Další pojmy ve slovníku budeme postupně doplňovat. Pokud máte dotaz, neváhejte a kontaktujte nás na +420 736 783 686, nebo pomocí KONTAKTNÍHO FORMULÁŘE

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
Pro anonymní měření návštěvnosti používáme cookies podle našich podmínek soukromí : https://www.vipmatrace.cz/podminky-ochrany-osobnich-udaju/