Výběr matrace

Nevíte si rady při výběru matrace? Máme pro vás několik základních typů, co zvážit před výběrem té správné matrace. Výběr se nevyplatí podceňovat, berte matraci spíše jako investici, než spotřební zboží a nutnost. Výběr správné matrace má pozitivní vliv na vaše zdraví.

Jak vybrat správnou matraci? 

Je nutné přihlédnout k účelu použití. Pro pravidelné používání je nutný výběr nejkvalitnějších typů s dlouhou životností a komfortem spánku. Pro použití příležitostné (chata, chalupa atd.), stačí matrace střední třídy, s přihlédnutím k frekvenci používání. Pro návštěvy a podobné případy na 1-2 noci stačí matrace levnější. Uvědomte si, že levná matrace má podstatně nižší životnost a nedejte na příslib záruky dokonce až na 20 a více let.

Velmi důležitým faktorem při výběru je klima matrací, vzdušnost, propustnost a hlavně úprava proti roztočům, kteří jsou největším nepřítelem v matracích. I když roztoči jsou přenašeči alergenů, nejvíce škodí jejich trus, kterého z milionů roztočů máte v matraci velké množství. Abyste nemuseli matraci pravidelně vysávat, nabízí VIPmatrace.cz trvalou likvidaci roztočů v potahu i jádru matrace použitím GREENFIRST®.

Pro správný výběr matrace je třeba znát několik zásad, které Vám usnadní rozhodování. Rádi bychom Vám tímto manuálem poradili, jak správně vybrat matraci právě pro Vaše potřeby a pro maximální spokojenost.

Co je třeba před nákupem nové matrace znát

ROZMĚR - DÉLKA, ŠÍŘKA A VÝŠKA

Správná matrace by měla být minimálně o 10 - 15 cm delší než osoba, která na ní bude spát. V případě menší matrace je zde velmi pravděpodobné snížení komfortu spánku. Šířka ložné plochy by neměla být méně jak 80 cm na osobu (doporučujeme 90 cm). Výška matrace se volí dle druhu a míry zatěžování. Obecně platí, čím vyšší matrace, tím komfortnější spánek. Pokud nebude matrace využívána denně, např. pro spaní na chalupě, či chatě, je možné využít nabídky matrací s nižším jádrem.

KOMU JE MATRACE URČENA

Jako první je třeba zvážit, za jakým účelem, pro koho a jak často bude budoucí matrace využívána. Je-li u párů velký rozdíl ve hmotnosti a výšce, doporučujeme volit dvě různé matrace. 

Rádi vám s výběrem matrace kdykoliv pomůžeme. Kontaktujte nás telefonicky na +420 736 783 686 nebo emailem na obchod@vipmatrace.cz nebo pomocí KONTAKTNÍHO FORMULÁŘE

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
Pro anonymní měření návštěvnosti používáme cookies podle našich podmínek soukromí : https://www.vipmatrace.cz/podminky-ochrany-osobnich-udaju/